Rada naukowa szkoły
Rada Naukowa Szkoły:
- mgr Małgorzata Zerbst – przewodnicząca rady
- mgr Beata Wiśniowska – członek rady
- mgr Juliusz Sury – członek rady
Rada Naukowa działa kolegialnie, zbierając się w miarę potrzeb.
Działa w zakresie statutowych celów funkcjonowania placówki.
Do podstawowych zadań Rady należą:
- opiniowanie i zatwierdzanie programów szkolenia,
- opiniowanie programów dotyczących rozwoju Szkoły,
- opiniowanie w sprawach zatrudnienia i zwalniania pracowników Szkoły, rozstrzygania spraw niemieszczących się w kompetencjach innych organów Szkoły.
Wykładowcy Szkoły Akupunktury Tradycyjnej
Beata Wiśniowska
Z wykształcenia filolog germański, pracowała jako asystent w Zakładzie Współczesnej Literatury Niemieckiej w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, potem kierowała działem ikonografii w Wydawnictwie Dolnośląskim. Szukając własnej drogi życiowej, poznała efekty medycyny naturalnej i akupunktury. Ukończyła liczne kursy medycyny chińskiej i tybetańskiej. W 2012 roku rozpoczęła kształcenie w Szkole Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2014r. Od sierpnia 2014 roku prowadzi w Poznaniu własną praktykę akupunktury i medycyny chińskiej. Jest wykładowcą w Szkole Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy oraz członkiem Polskiego Stowarzyszenia Akupunkturzystów Zawodowych.
Małgorzata Zerbst
Wykłada teorię akupunktury i prowadzi zajęcia z pracy klinicznej na drugim roku. Jest jednym z pierwszych absolwentów naszej szkoły. Prowadzi własną praktykę kliniczną, w której bazuje głównie na Teorii Pięciu Elementów wspierając się również wiedzą z zakresu innych systemów akupunktury, dietetyki i ziołolecznictwa. Jest zaangażowana w działalność władz Polskiego Stowarzyszenia Akupunkturzystów Zawodowych.
Piotr Burek
Swoją przygodę z medycyną naturalną zaczął w wieku 17 lat. Ukończył trening masażu maoryskiego Ma-Uri, który został potwierdzony certyfikatem, wieńczącym naukę w Nowej Zelandii, u tohungi Hemiego Foxa. W tym samym czasie rozpoczął swoją przygodę z technikami oddechowymi, która trwa nieprzerwanie od 26 lat. Prowadzi zajęcia w całej Polsce z ramienia międzynarodowej fundacji ART OF LIVING. Jest także nauczycielem systemu Usui Shiki Ryoho, w którym otrzymał w 1992 roku inicjację od jednej z pierwszych Mistrzyń Reiki w Polsce – zakonnicy Mariuszy Bugaj. Tradycyjną medycyną chińską zajmuje się od 7 lat, studiując u różnych nauczycieli . W 2017 ukończył Szkołę Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy. Oprócz zajęć oddechowych, prowadzi opracowane razem z dr Pieczyńską zajęcia: oczyszczanie wątroby i wzmacnianie nerek oraz swój autorski kurs dla mężczyzn: Siła Yang. Obecnie studiuje tradycyjną medycynę chińską pod okiem Clouda Diolosy z Instytutu Aviceny w Asyżu. Prowadzi gabinet w Nałęczowie, gdzie stosuje akupunkturę, zalecenia żywieniowe, zioła, hirudoterapię. Często podróżuje po innych krajach w celu poszerzania swojej wiedzy, zwłaszcza w zakresie roślin leczniczych.
Mateusz Badura
Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Midicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, gdzie w 2009 roku ukończył studia licencjackie na kierunku ratownictwo medyczne, w 2011 roku uzyskał tytuł magistra zdrowia publicznego w zakresie ratownictwa medycznego, natomiast w 2012 roku obronił pracę licencjacką na kierunku położnictwo. Zaraz po ukończeniu studiów rozpoczął pracę jako nauczyciel akademicki w Katedrze i Zakładzie Anatomii Prawidłowej CM UMK, gdzie obecnie prowadzi ćwiczenia z zakresu: anatomii prawidłowej z elementami anatomii klinicznej, anatomii prawidłowej z elementami anatomii topograficznej, anatomii narządu słuchu, mowy i równowagi oraz zajęcia fakultatywne z: elementów anatomii klinicznej, elementow anatomii rozwojowej, anatomii palpacyjnej. W latach 2012-2015 realizował projekt współpracy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym, ucząc anatomii na kierunku inżynieria biomedyczna.
Wielokrotnie doceniany i nagradzany przez Władze Rektorskie za osiągnięcia uzyskane w dziedzinie dydaktyczno-wychowawczej.
Od 2011 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Anatomicznego.
Juliusz Sury
Marcin Gornowicz
Krzysztof Sobieraj
Ewa Peksa
Uyanga Battsenegel
Katarzyna Rutkowska-Urbaniak
Ewelina Walczak
Janusz Zerbst
Absolwent wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Założyciel Szkoły Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy. Od początku istnienia szkoły pełni funkcję dyrektora.
Wykładowcy współpracujący
Richard Hazel
Dave Shipsey
Certyfikowany akupunkturzysta, nauczyciel oraz autor książki „The art of abdominal acupuncture”. Od 2001 roku prowadzi swoją praktykę w Dublinie, specjalizując się w akupunkturze brzucha. W roku 2000 dowiedział się o tym mikrosystemie podczas stażu, który odbywał w Chinach (Nanjing), pod kierownictwem dra Hana. W 2015 roku wydał książkę „The art of abdominal acumpuncture”, która była pierwszą tego typu publikacją w języku angielskim. Obecnie prowadzi własne kursy szkoleniowe oparte na autorskim programie (akredytacja CDP) dla wykwalifikowanych akupunkturzystów oraz studentów ostatniego roku akupunktury. Uczy w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Australii i Stanach Zjednoczonych, a teraz także i w Polsce. Od 2017 roku współpracuje ze Szkołą Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy.