Rada naukowa szkoły

Rada Naukowa Szkoły:

  • mgr Małgorzata Zerbst – przewodnicząca rady
  • dr n. med. Magdalena Grzonkowska – członek rady
  • mgr Zbigniew Juraszewski – członek rady

Rada Naukowa działa kolegialnie, zbierając się w miarę potrzeb.
Działa w zakresie statutowych celów funkcjonowania placówki.

Do podstawowych zadań Rady należą:

  • opiniowanie i zatwierdzanie programów szkolenia,
  • opiniowanie programów dotyczących rozwoju Szkoły,
  • opiniowanie w sprawach zatrudnienia i zwalniania pracowników Szkoły, rozstrzygania spraw niemieszczących się w kompetencjach innych organów Szkoły.

Wykładowcy Szkoły Akupunktury Tradycyjnej

Magdalena Grzonkowska
W latach 2004-2009 studiowała fizjoterapię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Zaraz po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę jako fizjoterapeuta. W tym czasie pogłębiała wiedzę z zakresu rehabilitacji na licznych kursach i szkoleniach. W 2010 roku wyjechała do Norwegii i odbyła tam kilkumiesięczne praktyki oraz zdobyła cenne doświadczenie. Po powrocie do Polski rozpoczęła kształcenie w Szkole Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2013 roku, uzyskując kwalifikacje zawodowe akupunkturzysty. W 2017 roku obroniła pracę doktorską na wydziale lekarskim w Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Obecnie jest nauczycielem akademickim w Katedrze i Zakładzie Anatomii Prawidłowej CM UMK oraz wykładowcą w Szkole Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy, pełni w niej także funkcję dyrektora ds. programowych. Członek Polskiego Towarzystwa Anatomicznego oraz Prezes Polskiego Stowarzyszenia Akupunkturzystów Zawodowych. Współautorka książki „Anatomiczna lokalizacja punktów akupunktury”.
Michalina Marta Marciniak
Ukończyła studia licencjackie i magisterskie na kierunku dietetyka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, studia podyplomowe: zioła w profilaktyce i terapii na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz Szkołę Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy. Jest instruktorem rekreacji ruchowej o specjalności fitness. Uczestniczyła w licznych kursach i szkoleniach z zakresu dietetyki wg medycyny chińskiej, ziołolecznictwa i akupunktury (akupunktura w systemie balansowania, mikrosystemy: akupunktura ucha, czaszki, brzucha). Stale pogłębia swoją wiedzę z zakresu medycyny chińskiej. Prowadzi własną praktykę akupunktury w Pile i Złotowie. W Szkole Akupunktury prowadzi zajęcia z zakresu dietetyki wg medycyny chińskiej. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Akupunkturzystów Zawodowych.
Beata Wiśniowska
Z wykształcenia filolog germański, pracowała jako asystent w Zakładzie Współczesnej Literatury Niemieckiej w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, potem kierowała działem ikonografii w Wydawnictwie Dolnośląskim. Szukając własnej drogi życiowej, poznała efekty medycyny naturalnej i akupunktury. Ukończyła liczne kursy medycyny chińskiej i tybetańskiej. W 2012 roku rozpoczęła kształcenie w Szkole Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2014r. Od sierpnia 2014 roku prowadzi w Poznaniu własną praktykę akupunktury i medycyny chińskiej. Jest wykładowcą w Szkole Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy oraz członkiem Polskiego Stowarzyszenia Akupunkturzystów Zawodowych.
Małgorzata Zerbst
Wykłada teorię akupunktury i prowadzi zajęcia z pracy klinicznej na drugim roku. Jest jednym z pierwszych absolwentów naszej szkoły. Prowadzi własną praktykę kliniczną, w której bazuje głównie na Teorii Pięciu Elementów wspierając się również wiedzą z zakresu innych systemów akupunktury, dietetyki i ziołolecznictwa. Jest zaangażowana w działalność władz Polskiego Stowarzyszenia Akupunkturzystów Zawodowych.
Zbigniew Juraszewski
Interesuje się medycyną alternatywną od lat 90. ubiegłego wieku. Na początku dotyczyły głównie ćwiczeń pomagających zachować zdrowie oraz harmonię wewnętrzną. Następnie poznawał zapomniane sposoby przywracania zdrowia, zwłaszcza w oparciu o zioła i medycynę naturalną. Obecnie zajmuje się akupunkturą. Jest absolwentem trzyletniej Szkoły Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy, gdzie uzyskał dyplom akupunkturzysty. Obecnie prowadzi własną praktykę akupunktury oraz jest wykładowcą w Szkole Akupunktury Tradycyjnej. Członek Polskiego Stowarzyszenia Akupunkturzystów Zawodowych.
Piotr Burek
Swoją przygodę z medycyną naturalną zaczął w wieku 17 lat. Ukończył trening masażu maoryskiego Ma-Uri, który został potwierdzony certyfikatem, wieńczącym naukę w Nowej Zelandii, u tohungi Hemiego Foxa. W tym samym czasie rozpoczął swoją przygodę z technikami oddechowymi, która trwa nieprzerwanie od 26 lat. Prowadzi zajęcia w całej Polsce z ramienia międzynarodowej fundacji ART OF LIVING. Jest także nauczycielem systemu Usui Shiki Ryoho, w którym otrzymał w 1992 roku inicjację od jednej z pierwszych Mistrzyń Reiki w Polsce – zakonnicy Mariuszy Bugaj. Tradycyjną medycyną chińską zajmuje się od 7 lat, studiując u różnych nauczycieli . W 2017 ukończył Szkołę Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy. Oprócz zajęć oddechowych, prowadzi opracowane razem z dr Pieczyńską zajęcia: oczyszczanie wątroby i wzmacnianie nerek oraz swój autorski kurs dla mężczyzn: Siła Yang. Obecnie studiuje tradycyjną medycynę chińską pod okiem Clouda Diolosy z Instytutu Aviceny w Asyżu. Prowadzi gabinet w Nałęczowie, gdzie stosuje akupunkturę, zalecenia żywieniowe, zioła, hirudoterapię. Często podróżuje po innych krajach w celu poszerzania swojej wiedzy, zwłaszcza w zakresie roślin leczniczych.
Mateusz Badura
Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Midicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, gdzie w 2009 roku ukończył studia licencjackie na kierunku ratownictwo medyczne, w 2011 roku uzyskał tytuł magistra zdrowia publicznego w zakresie ratownictwa medycznego, natomiast w 2012 roku obronił pracę licencjacką na kierunku położnictwo. Zaraz po ukończeniu studiów rozpoczął pracę jako nauczyciel akademicki w Katedrze i Zakładzie Anatomii Prawidłowej CM UMK, gdzie obecnie prowadzi ćwiczenia z zakresu: anatomii prawidłowej z elementami anatomii klinicznej, anatomii prawidłowej z elementami anatomii topograficznej, anatomii narządu słuchu, mowy i równowagi oraz zajęcia fakultatywne z: elementów anatomii klinicznej, elementow anatomii rozwojowej, anatomii palpacyjnej. W latach 2012-2015 realizował projekt współpracy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym, ucząc anatomii na kierunku inżynieria biomedyczna. Wielokrotnie doceniany i nagradzany przez Władze Rektorskie za osiągnięcia uzyskane w dziedzinie dydaktyczno-wychowawczej. Od 2011 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Anatomicznego.
Juliusz Sury
Ewelina Walczak
Ewa Adamczyk
Janusz Zerbst

Absolwent wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Założyciel Szkoły Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy. Od początku istnienia szkoły pełni funkcję dyrektora.

Wykładowcy współpracujący

Richard Hazel
Dave Shipsey
Certyfikowany akupunkturzysta, nauczyciel oraz autor książki „The art of abdominal acupuncture”. Od 2001 roku prowadzi swoją praktykę w Dublinie, specjalizując się w akupunkturze brzucha. W roku 2000 dowiedział się o tym mikrosystemie podczas stażu, który odbywał w Chinach (Nanjing), pod kierownictwem dra Hana. W 2015 roku wydał książkę „The art of abdominal acumpuncture”, która była pierwszą tego typu publikacją w języku angielskim. Obecnie prowadzi własne kursy szkoleniowe oparte na autorskim programie (akredytacja CDP) dla wykwalifikowanych akupunkturzystów oraz studentów ostatniego roku akupunktury. Uczy w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Australii i Stanach Zjednoczonych, a teraz także i w Polsce. Od 2017 roku współpracuje ze Szkołą Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy.
Jonathan Shubs